|
Standartai
KOKYBĖ IR KOMPETENCIJA!


Ukmergės dumblo apdorojimo įrenginių statyba: kompostavimo aikštelės įrengimas

Adresas: Sargelių km., Pabaisko sen., Ukmergės raj.

Parametrai: 16 302 m2

Įgyvendinimas: 2010 09-2011 11

UAB ,,Eikos statyba“ įgyvendino projektą, pagal kurį Ukmergės rajono Pabaisko seniūnijos Sargelių kaime pastatyta dengta dumblo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė.

Dumblas  į kompostavimo aikštelę pristatomas iš Ukmergės ir Širvintų nuotekų valymo įrenginių. Į ją taip pat atvežama gamybai ir kurui netinkama mediena ir jos perdirbimo metu susidarančios atliekos (pjuvenos, skiedros, žievė), miesto tvarkymo metu surinktos šakos, krūmai, lapai, žolė, o taip pat nereikalingi šiaudai iš aplinkinių ūkių.

Aikštelėje iš dumblo ir struktūrinės medžiagos formuojami kaupai, kuriuos periodiškai vartant, palaikant optimalią temperatūrą ir drėgmę, kaupuose besiveisiančių mikroorganizmų dėka per 3-4 mėnesius susidaro į juodžemį panašus mišinys – kompostas. Šis produktas jau yra tinkamas saugiai naudoti aplinkos darbams, dirvožemio struktūrai pagerinti ir tręšimui.

Atlikti darbai:

  • Statybvietės teritorija išvalyta nuo statybinio laužo ir buitinių atliekų;
  • Suformuotas lygus grunto pagrindas ir įrengtos asfalto ir betono dangų aikštelės;
  • Įrengtas privažiavimas;
  • Įrengtos kompostavimo, struktūrinės medžiagos ir technikos parkavimo stoginės, buitinės patapos personalui;
  • Įrengtas vandens gręžinys, nutiesti paviršinio vandens surinkimo ir vandentiekio tinklai, pastatyti buitinių nuotekų ir užteršto paviršinio vandens valymo įrenginiai, vandens kaupimo ir filtracijos rezervuarai, aptverta aišktelės teritorija.

Projekto vadovas Kęstutis Kavaliūnas:  „Tai unikalus projektas. Statybos darbų vykdymo metu buvo įgyta patirties vykdant vandentvarkos projektus, panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas.“